Gdzie wysłać fax w Żninie

Żnin – miasto leżące nad Gąsawką, pomiędzy dwoma jeziorami: Dużym i Małym Żnińskim. Pośrodku rynku wznosi się ceglana, gotycka wieża z XV w. Jest ona pozostałością dawnego ratusza. W XVIII w. w wieży mieściło się więzienie, a później archiwum miejskie. W 1962 r. utworzono tu oddział Muzeum Ziemi Pałuckiej, z ekspozycją obrazującą dzieje miasta i sylwetki wybitnych ludzi Żnina. Muzeum znajduje się też w budynku Magistratu (dawnej siedzibie władz miejskich, zbudowanym w 1906 r.), przy pl. Wolności 1. Zbiory dotyczą historii żnińskiego drukarstwa oraz kultury ludowej.

Jeszcze do niedawna w Żninie można było wysłać fax w większości placówek pocztowych. Niestety, obecnie Poczta Polska już nie świadczy usługi nadawania faksów.

Alternatywą jest fax internetowy, który nie wymaga posiadania jakiegokolwiek urządzenia. Aby wysłać fax, nie musimy nawet znajdować się w Żninie. Wystarczy jedynie dostęp do skrzynki e-mail oraz plik z zeskanowanym dokumentem. Fax przez internet to coraz popularniejsza usługa, świadczona już przez kilku dostawców w Polsce. Niezawodnie działa na przykład otoFaks.pl. Aby wysłać fax, wystarczy zarejestrować się i doładować konto prepaid kwotą minimum 4 zł brutto. Test usługi trwa 7 dni. Po tym okresie, aby utrzymać aktywne konto, należy opłacić abonament. Więcej informacji na stronie www.otofaks.pl.